Dotacje unijne
Medicus Bonus Sp. z o. o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Przeprowadzenie badań przedklinicznych i klinicznych mających na celu opracowanie metody wewnątrzżylnego klejenia niewydolnych pni żylnych z wykorzystaniem kleju polimerowego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw
Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dotacje na projekt: Przeprowadzenie badań przedklinicznych i klinicznych mających na celu opracowanie metody wewnątrzżylnego klejenia niewydolnych pni żylnych z wykorzystaniem autorskiego kleju polimerowego. Dzięki niemu i prowadzanej przez nas metodzie VenaSeal, mamy szansę na przyczynienie się do rozwoju polskiej flebologii.
Firma Medicus Bonus Sp. z o. o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Przeprowadzenie badań przedklinicznych i klinicznych mających na celu opracowanie metody wewnątrzżylnego klejenia niewydolnych pni żylnych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw,
Celem projektu jest opracowanie nowej metody leczenia żylaków (Poli-IN) z wykorzystaniem autorskiego kleju polimerowego
Rezultatem projektu będzie opracowanie nowej metody leczenia żylaków kończyn dolnych. Poli-IN będzie rozwiązaniem, które w trakcie zabiegu generować będzie znacznie mniejszą ilość odpadów w porównaniu do metody VenaSeal, która jest traktowana jako referencyjna i jest najbardziej popularną zaawansowaną metodą opartą o klej polimerowy na świecie
Wartość projektu: 4 529 482,12 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 3 200 620,72 PLN
Dlaczego żylaki?
Choroby żył są już powszechną dolegliwością, jaka dotyka miliony ludzi na całym świecie. Żylaki nie stanowią jedynie problemu kosmetycznego, ale mogą również powodować dyskomfort, ból i inne groźne dla zdrowia, a nawet życia powikłania. Na szczęście postęp medycyny przynosi innowacyjne metody leczenia, takie jak VenaSeal. Zapewniają one wysoce skuteczne i mało inwazyjne rozwiązanie dla żylaków.
Na czym polega metoda leczenia żylaków klejem VenaSeal?
VenaSeal to nowoczesna procedura, która oferuje bezpieczną i efektywną alternatywę dla tradycyjnych metod leczenia, takich jak usunięcie żył czy terapia laserowa. VenaSeal opiera się na unikalnej technologii medycznego kleju, który trwale zamyka chore żyły, przekierowując przepływ krwi do zdrowszych naczyń.
Proces leczenia klejem VenaSeal
Jak działa leczenie VenaSeal? Wykwalifikowany pracownik opieki zdrowotnej, zwykle chirurg naczyniowy lub radiolog interwencyjny, stosuje znieczulenie miejscowe. Następnie, korzystając z ultrasonografu dociera do zmienionej przez chorobę żyły przez małe nacięcie w skórze. Przez cewnik, klej VenaSeal jest precyzyjnie do niej wprowadzany. VenaSeal składa się z bezpiecznego i biokompatybilnego związku, natychmiast zamyka żyłę po kontakcie. Ten proces stopniowo zachodzi wzdłuż żyły, zapewniając pewne zamknięcie, bez konieczności stosowania nadmiernego ciepła czy energii termicznej.
Zalety kleju VenaSeal
Bezsprzeczną zaletą użycia kleju VenaSeal jest wyeliminowanie konieczności wielokrotnych wstrzyknięć roztworu znieczulającego, które zwykle są stosowane w innych procedurach leczniczych. Dzięki temu poprawia się komfort pacjenta podczas samego zabiegu oraz skrócony zostaje czas trwania całego leczenia.
Dzięki VenaSeal pacjent po zabiegu nie jest zmuszony przechodzić dodatkowego okresu rekonwalescencji. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, takich jak usunięcie żył, pacjenci mogą natychmiast po przeprowadzeniu procedury wrócić do swoich codziennych czynności. Chory nie musi też nosić niewygodnych pończoch uciskowych.
Dotychczasowe badania kliniczne potwierdzają wysoką skuteczność w zamykaniu żył oraz istotną poprawę jakości życia chorych. Pacjenci zgłaszają mniejsze dolegliwości bólowe, opuchliznę, dyskomfort, a także widoczną redukcję żylaków.
Projekt
Przedmiotem projektu jest opracowanie nowej metody leczenia żylaków (Poli-IN) z wykorzystaniem autorskiego kleju polimerowego. Idea pomysłu bazuje na globalnej potrzebie w zakresie leczenia choroby cywilizacyjnej – żylaków kończyn dolnych. Problem ten dotyka milionów osób na całym świecie, a obecne na rynku rozwiązania ze względu na szereg ułomności nie mogą być powszechnie stosowane lub są to produkty kategorii premium, adresowane jedynie do najlepiej sytuowanych chorych. Zgodnie z wizją Wnioskodawcy nowa metoda będzie atrakcyjna cenowo (około dwukrotnie tańsza od bezpośredniej konkurencji), łatwa w zastosowaniu, bezpieczna i skuteczna. Połączenie tych cech umożliwi szerokie rozpowszechnienie rozwiązania i dotarcie do szerokiego grona odbiorców – czyli osób u których zdiagnozowano żylaki.
Etapy projektu:
Do realizacji celu projektu zaangażowano wybitny zespół pracowników oraz podwykonawców składający się z polskich i zagranicznych badaczy, specjalistów z zakresu badań klinicznych i przedklinicznych. Projekt podzielono na 4 etapy:
Etap 1
Etap 1 – realizowany przez kadrę badawczą wnioskodawcy oraz jednostkę badawczą z Austrii (IM Polymer). Ma na celu opracowanie nowej formulacji kleju polimerowego – Badania przemysłowe.
Etap 2
Etap 2 – realizowany przez kadrę badawczą wnioskodawcy oraz przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im Z. Religi, której partnerzy to m.in. Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN, Centrum Medycyny Doświadczalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Obejmuje badania przedkliniczne, badania biozgodności – Badania przemysłowe.
Etap 3
Etap 3 – realizowany przez kadrę badawczą wnioskodawcy oraz podwykonawcę (IM Polymer). Obejmuje opracowanie przemysłowej metody produkcji kleju polimerowego oraz badania kliniczne – Prace rozwojowe.
Etap 4
Etap 4 – realizowany przez podwykonawców, obejmuje przeprowadzenie prac przedwdrożeniowych.
Kontakt
Telefon
- 61 2851155 czynny w godzinach 8:00-14:00
- Rejestracja na zabiegi: 605 470 475
Lokalizacja
ul. Armii Poznań 3
(budynek Kupca Średzkiego – II kondygnacja)
63-000, Środa Wielkopolska