Leczenie żylaków
Leczenie żylaków i chorób żył to nasza specjalność. Skorzystaj z porad naszych specjalistów z zakresu flebologii.
Co to są żylaki?
Przewlekła niewydolność żylna, choroba żylakowa, żylaki – to różne określenia tego samego schorzenia. Żylaki powstają, gdy krew w naczyniu żylnym, ze względu na jego zmienioną chorobowo budowę, płynie w innym kierunku niż powinna. Są problemem zdrowotnym, ale też estetycznym. Wielu naszych przyszłych pacjentów traktuje żylaki wyłącznie jak defekt kosmetyczny i przyjmuje je jako coś naturalnego, będącego konsekwencją wieku lub ciąży. A przecież choroby żył wiążą się z wieloma poważnymi, często zagrażającymi zdrowiu i życiu powikłaniami. Nasi rekordziści potrafili zwlekać i cierpieć nawet przez kilkadziesiąt lat zanim zdecydowali się na wizytę u lekarza flebologa, specjalisty od chorób żył.
Stosowane u nas metody pozwalają na powrót do codziennych zajęć już w ciągu trzech do siedmiu dni. W przypadku tradycyjnych, nie polecanych przez nas sposobów usuwania żylaków czas ten jest zdecydowanie dłuższy, a od pacjenta wymaga dużo większej samodyscypliny i wydłużonego okresu noszenia specjalnych pończoch, co szczególnie w okresie letnim stanowi dodatkowy dyskomfort.
Choroby żył:
Zbagatelizowana choroba prowadzi do nasilenia się objawów klinicznych w postaci postępującego zwłóknienia podskórnej tkanki tłuszczowej goleni oraz zmian skórnych. Dalsze zwlekanie z rozpoczęciem leczenia żylaków skutkuje owrzodzeniem – pojawia się sącząca rana. Otwiera ona drzwi do potencjalnego zagrożenia i w skrajnej sytuacji może objąć całą goleń. Jedynym możliwym leczeniem może okazać się wówczas amputacja.
Zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych
objawia się bolesnym obrzękiem i zaczerwienieniem skóry w miejscu zapalenia. Widać na niej niebiesko-sine, twarde żyły.
Zakrzepowe zapalenie żył głębokich
obrzęk i ból dotyczy całej goleni lub kończyny. Może być źródłem najgorszego powikłania – zatorowości płucnej
Każdy z nas niezależnie od wieku ma prawo do zdrowia i życia bez bólu. Jakakolwiek zmiana na skórze, ból, dyskomfort powinny być sygnałem do konsultacji z lekarzem flebologiem.
Jedna krótka wizyta pozwoli rozwiać wątpliwości, a gdy pojawią się zalecenia, skutecznie poradzić sobie z chorobami żył.
Leczenie żylaków – kiedy iść do lekarza flebologa?
Co powinno szczególnie niepokoić? czucie ciężkości i bólu nóg oraz obrzęk pojawiający się wieczorem lub po długotrwałym staniu – objaw ten jest często bagatelizowany, gdyż rano zwykle problem znika. Część chorych wiąże ten dyskomfort ze zbyt ciasnymi skarpetkami. Objawem mogą również być nocne skurcze łydek.
Metody leczenia żylaków:
SVS – metoda pary wodnej
Nowoczesna, najbardziej naturalna metoda operacyjnego leczenia żylaków wynaleziona przez dra Rene Millereta. Chore naczynia zamyka się przy użyciu impulsów gorącej pary wodnej. W szpitalu w Środzie Wlkp. nie tylko przeprowadzane są zabiegi, ale też i szkolenia dla lekarzy z zastosowania tej metody leczenia żylaków.
VenaSeal
Polega na stopniowym wprowadzaniu do światła naczynia żylnego specjalnego kleju polimerowego. W wyniku odpowiedniego uciskania który skleja on ścianki naczynia. Powoduje to zasklepienie chorej żyły.
skleroterapia z flebektomią
Polega na połączeniu dwóch metod usuwania żylaków. Specjalnego środka zamykającego żyły i tradycyjnej metody usuwania żylaków.
Skleroterapia
Polegającą na podaniu do naczynia środka obliterującego, czyli aktywnej piany, która wywołuje kontrolowany stan zapalny żyły. Powoduje to zwłóknienie i zarośnięcie żylaka. Stosujemy polidokanol (Aethoxysclerol, Sclerovein) o stężeniu 0,5 do 3,0%. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, w gabinecie. Polecany jest w celu usunięcia małych żylaków – teleangiektazji tzw. pajączków i żylaków siatkowatych. Zabiegi można powtarzać co 2 – 4 tygodnie. Nie wymagają one zastosowania znieczulenia.
Leczenie żylaków Poznań – nasi specjaliści:
dr n. med. Krzysztof Galbas
Chirurg ogólny, flebolog
dr Joanna Rojek
Chirurg ogólny, flebolog
dr Joanna Rojek
Chirurg ogólny, flebolog
dr Krzysztof Karaś
Chirurg ogólny, flebolog
dr Ziemowit Kowalski
Chirurg ogólny
dr Piotr Bera
Chirurg ogólny specjalista chirurgii naczyniowej
dr Patryk Szwarckopt
Chirurg ogólny specjalista chirurgii naczyniowej
Umów się na wizytę
Często obecność pacjenta podczas na wizyty nie jest niezbędna. Wideokonsulatcje dają możliwość rozmowy z lekarzem w dowolnej chwili i miejscu, a jednocześnie uzupełniają właściwe leczenie. Macie teraz możliwość nie tylko rozmowy, ale i przesłania dokumentów, odebrania zaświadczenia do pracy, zwolnienia lekarskiego, e-recepty i wielu innych. A wszystko to możliwe jest bez wychodzenia z domu.
Leczenie żylaków Poznań cennik
VariClose jedna noga
- Cena: od 8 500 zł
- Czas hospitalizacji: 1 dzień
VariClose dwie nogi
- Cena: od 9 500 zł
- Czas hospitalizacji: 1 dzień
SVS – para wodna jedna noga
- Cena: od 6 500 zł
- Czas hospitalizacji: 1-2 dni
SVS- para wodna dwie nogi
- Cena: od 8 500 z
- Czas hospitalizacji: 1-2 dni
Skleroterapia + miniflebektomia
- Cena: od 3 000 zł
Teleangiestazje, pajączki - skleroterapia i RF
- Cena: od 800 zł
Dodatkowo jeśli jest wskazane znieczulenie dożylne lub PP
Cena: od 1 500 zł
*Ceny zabiegów w znieczulaniu miejscowym. Istnieje możliwość dopłaty do znieczulenia ogólnego pod opieką anestezjologa.
Leczenie żylaków – dodatkowe informacje
Nowoczesne sposoby leczenia żył
Szacuje się, że na choroby żył cierpi od 20 do 50% społeczeństwa. Nie ma w tym nic dziwnego. Przez całe nasze życie pokonujemy dystans długości około 80 tys. kilometrów. Nasze nogi w tym czasie nieustannie narażone są na różnego rodzaju kontuzje. Do tego dochodzą:...
Żylaki – 11 mitów na ich temat
Kiedy pacjenci zaczynają zauważać lub wyczuwać pod skórą żylaki najczęściej w pierwszej kolejności, zamiast udać się po poradę do lekarza flebologa, szukają informacji u różnych, często mało wiarygodnych źródeł. Rozprawiamy się z najczęściej powtarzanymi mitami. Mit...
Pończochy na żylaki – jak je dobrać?
Wszystko co należy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup odzieży kompresyjnej. Jak właściwie dobrane pończochy poprawiają stan żył.
Leczenie żylaków metodą VenaSeal
Wprowadziliśmy w naszym ośrodku najnowocześniejszą metodę operacji żylaków kończyn dolnych - VenaSeal. Stanowi ona przełom w zakresie leczenia chorób żył kończyn dolnych. Produkt został stworzony w USA przez firmę Sapheon, obecnie właścicielem marki jest potentat...
Przyjęcie na leczenie przepukliny, pobyt w szpitalu i wypis
Przyjęcie pacjenta do szpitala następuje rano w dniu planowanego zabiegu. Konieczne jest zgłoszenie się na czczo, w dniu poprzedzającym przyjęcie prosimy o spożycie wczesnej, lekkiej kolacji. Osoby leczone przewlekle zostaną w trakcie wcześniejszej konsultacji...
Jak zwalczyć żylaki metodą pary wodnej
Przez całe życie pokonujemy dystans ok. 80 tys. kilometrów. Nasze nogi są zatem nieustannie narażone na kontuzje i schorzenia. Żylaki to częsta dolegliwość kończyn dolnych. Niewydolność żył to problem, z którym boryka się prawie połowa dorosłych Polaków. Żylaki...
Kontakt
Telefon
- 61 2851155 czynny w godzinach 8:00-14:00
- Rejestracja na zabiegi: 605 470 475
Lokalizacja
ul. Armii Poznań 3
(budynek Kupca Średzkiego – II kondygnacja)
63-000, Środa Wielkopolska